پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۵

کارگاه آموزشی توانمند سازی اجتماعی زنان در شهرستان نیکشهر برگزار شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از نیکشهر ، به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ در راستای خدمت گذاری و اطلاع رسانی به جامعه بانوان در تاریخ ۴ تیرماه ۱۴۰۱ کارگاه آموزشی توانمند سازی اجتماعی زنان با محوریت توانمندی روانی با کارشناسی سر کارخانم حبیبه رئیسی در شهرستان نیکشهر با حضور جمعی از بانوان برگزار شد .

خلاصه ای از متن ارائه شده در کارگاه به شرح ذیل می باشد :

توانمندی روانی

زنان بایستی جهت افزایش توانمندی روحی خودشان تلاش کنند. و این زمانی میسر خواهد شد که روحیه خود را قوی سازند. زنانی که روحیه قوی دارند، مصمم، با اراده و شاد هستند. داشتن روحیه موفق و شاد نیازمند مدیریت بحران در زندگی زنان است. ما در ادامه راه ‌حل‌هایی را جهت این مدیریت بحران به‌طور خلاصه ارائه می‌دهیم تا زنان با به کار بستن این راه‌حل‌ها روحیه خود را تقویت کنند و به توانمندی روانی برسند.

ما در این‌جا به شما راه‌کارهایی ارائه می‌دهیم که این خاطرات بد را فراموش کنید.

مراحل فراموش کردن خاطرات بد
واقعیت این است که بسیاری از مردم هیچ تردیدی نسبت به خواص درمانی، روحی و جسمانی تحرکات جسمانی ندارند و لیکن بهانه این اشخاص جهت دوری از این امتیازات بی‌شمار این  است که فرصت کافی جهت پرداختن به این مهم را ندارند، زیرا گرفتاری‌های کاری و زندگی فرصت این کار را به آن‌ها نمی‌دهد. اما ما در این‌جا به شما راه‌کارهایی جهت فراموش کردن خاطرات بد گذشته جهت درمان روح و جسم شما ارائه می‌دهیم که خواندن آن خالی از لطف نیست:

ممکن است برای هر انسانی در زندگی اتفاقات بدی بیفتد که خاطرات بد آن اتفاق تا آخر عمر همراه آن شخص باشد و باعث آزار و ناراحتی فرد شود. فکر کردن و یادآوری مداوم این خاطرات بد باعث افسردگی و تضعیف روحیه شخص می‌شود و اگر طولانی مدت باشد خطرناک است. بنابراین شخصی که دچار چنین مشکلاتی شده است. باید به خود کمک کند و سعی کند خاطرات بد گذشته را فراموش کند
چند راه برای فراموش کردن خاطرات:
دیدن نقاط مثبت آن خاطره و تقویت آن با نوشتن و یادآوری کردن و پررنگ کردن هر خاطره ای هر چند بد می‌تواند نقطه مثبتی داشته باشد  یا درس عبرت و یک هوشیاری و آگاهی برای آینده باشد.
جایگزنی افکار منفی با افکار مثبت :

این کار کار ساده‌ای نیست به دلیل اینکه یک تمرکز بسیار قوی می‌خواهد
مراحل: معمولاً انسان‌ها از خاطرات خوب خود در صورت (سلامت روان) لذت برده و از خاطرات منفی فرار می‌کنند. هر فردی خاطرات منفی خود را که باعث یادآوری و احساس ناخوشایند می‌شود را می‌شناسد. با توجه به مقدمه مذکور افراد باید تمرین کنند که هنگام هجوم خاطرات بد و منفی گذشته هرروز آن را تمرین کنند:
می‌توان به راحتی از شکست‌ها عبور کرد-
بلند شوید و دوباره تلاش کنید-

خبرنگار نیکشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن