پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۶

۱۱۰ هزار نوآموز سیستانی وبلوچستانی سنجش سلامت می شوند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

طرح سنجش سلامت از در ۵۳ پایگاه ثابت و سیار در سیستان و بلوچستان آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایسنا، پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی و دبستان از روز گذشته در استان آغاز به کار کردند.

میرعبدی مدیرکل آموزش و پرورش استان در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه محوری سنجش نوآموزان در مدرسه استثنایی هدف زاهدان گفت: این ۵۳ پایگاه ثابت و سیار در سراسر استان تا ۳۰ آبان ۱۴۰۱ برای سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی و دبستان دایر است.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در این خصوص افزود: بیش از ۱۱۰ هزار نوآموز استان قرار است در این باره زمانی برای ورود به مدرسه از نظر سلامت جسمانی، بینایی، شنوایی و هوش مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند.

وی بر اهتمام خانواده ها بر انجام این سنجش تاکید کرد و گفت: در مرحله اول پس از ثبت نام دانش آموز در مدرسه، خانواده ها به پایگاه های سنجش معرفی می شوند و براساس نوبت دهی کار سنجش دانش آموزان انجام می شود.

وی افزود: در صورتی که در سنجش انجام شده، مشکلی در نوآموزان شناسایی شود، نوآموز به مراکز و پایگاه های تخصصی ارجاع خواهد شد.

میرعبدی هزینه سنجش نوآموزان را برای هر نفر ۶۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص استان به دنبال کاهش تعرفه و اعمال تخفیف در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از سنجش بدو ورود به مدرسه، شناسایی مشکلات جسمانی، بینایی و شنوایی و هوش در نوآموزان و پیشگیری به موقع است، تصریح کرد: از خانواده‌ها خواست تا نسبت به انجام این مهم اهتمام داشته باشند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.