پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۸

۶ بازارچه در مرزهای مشترک ایران و پاکستان مستقر می‌شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به توافقات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان با طرف پاکستانی مقرر شده ۶ بازارچه خرده‌فروشی در مرزهای دو کشور مستقر شود.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، حسین مدرس خیابانی در جریان سفر به شهرستان‌های پیشین و سرباز اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های فوق‌العاده سیستان و بلوچستان مرز است چرا که ما حدود یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر مرز خاکی و آبی با کشورهای افغانستان، پاکستان و عمان داریم و این مرزها ظرفیت بی‌بدیلی برای استان فراهم کرده اما تاکنون به نحو مطلوب از آن استفاده نکرده‌ایم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به توافقات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان با طرف پاکستانی مقرر شده ۶ بازارچه خرده‌فروشی در مرزهای دو کشور مستقر شود. بازارچه‌های خرده‌فروشی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، چرا که تامین کننده معاش مردم مرزنشین به‌شمار می‌روند بنابراین برای ایجاد اشتغال ساکنان مرزها اولویت نخست ما نیز به شمار می‌آید.

وی عنوان کرد: طرف پاکستانی بازارچه‌های خود را تکمیل کرده و به عنوان یک مطالبه جدی خواستار تکمیل هر چه سریع‌تر بازارچه‌های ما هستند تا روند تجارت با سرعت بیشتری انجام شود. تا پایان تیرماه امسال فاز نخست بازارچه مرزی “پیشین” بهره‌برداری خواهد شد و برای ما نیز اهمیت فراوانی دارد تا زودتر این بازارچه راه‌اندازی شود. همچنین مقرر شده هیچ محدودیتی برای تبادل کالای تجاری نداشته باشیم و هر آنچه مرز پیشین قابلیت دارد بین دو کشور در قالب تجارت سالم رد و بدل شود.

مدرس خیابانی افزود: از آنجا که این بازارچه با یک نگاه کلان و ملی قرار است مشکلات کشور را برطرف کند، صرفاً به کالاهای محلی و کالاهای عمومی اکتفا نمی‌کنیم و باید مرز پیشین را به عنوان مرزی برای تبادل کالاهای صنعتی در نظر بگیریم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان می‌تواند دروازه توسعه کشور به سمت مرزهای شرقی باشد و علاوه بر واردات کالاهای صنعتی و ماشین‌آلات تخصصی، می‌توانیم کالاهای خود را به سمت شرق صادر کنیم. امیدواریم با راه‌اندازی بازارچه مرزی پیشین و در یک دوره ۶ ماهه سیمای شهر پیشین تغییر کند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن