پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۸

رقابت بیش‌از ۸ هزار داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در سیستان و بلوچستان آغاز شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رقابت هشت هزار و ۸۷۰ داوطلب ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور امروز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور در گروه آموزشی هنر در سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، نماینده سازمان سنجش در سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ۶۶ هزار و ۸۴۱ داوطلب در پنج رشته تحصیلی از هشتم تا ۱۱ تیرماه در آزمون سراسری با یکدیگر به رقابت می پردازند که از این تعداد ۵۹ درصد خانم و ۴۱ درصد آقا هستند.

فرهاد شهرکی گفت: این رقابت علمی با حضور ۲۷ هزار و ۳۹۶ داوطلب پسر و ۳۹ هزار و ۴۴۵ داوطلب دختر در ۲ نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صبح چهارشنبه هشتم تیر، داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه نهم تیر، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه دهم تیر و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در صبح شنبه یازدهم تیر برگزار خواهد شد.

نماینده سازمان سنجش در سیستان و بلوچستان ادامه داد: در رشته ریاضی ۲ هزار و ۸۶۰ نفر، هنر؛ هشت هزار و ۸۷۰ نفر، تجربی؛ ۱۷ هزار و ۳۲۸ نفر، زبان؛ هفت هزار و ۴۱۷ نفر و علوم انسانی؛ ۳۰ هزار و ۳۶۶ نفر به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه درب های ورودی مکان های برگزاری آزمون سراسری ۲ ساعت قبل از آغاز آزمون باز می شود، گفت: آزمون های نوبت صبح از ساعت هشت و نیم آغاز شده اما درهای حوزه های آزمون از ساعت ۶ و نیم صبح باز است و در نوبت عصر ساعت ۲:۳۰ داوطلبان حضور داشته باشند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *