پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۸

کارگاه آموزشی آیین همسرداری  در شهرستان نیکشهر برگزار شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از نیکشهر ، به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ در راستای خدمت گذاری و اطلاع رسانی به جامعه بانوان در تاریخ۸ تیرماه ۱۴۰۱ کارگاه آموزشی آیین همسرداری  با محوریت دل زدگی زناشویی  با کارشناسی سر کارخانم آزیتا چاکرزهی در شهرستان نیکشهر روستای نوک آباد با حضور جمعی از بانوان برگزار شد .

خلاصه ای از متن ارائه شده در کارگاه به شرح ذیل می باشد :

دل زدگی زناشویی

دل زدگی زناشویی به علت مجموعه ای از توقعات غیرواقع گرایانه و فراز و نشیب های زندگی بروز می کنند.دل زدگی از عشق ،یک روند تدریجی است. در واقع ، صمیمیت و عشق به تدریج رنگ می بازند و به همراه آن ،احساس خستگی عمومی عارض می شود.در شدیدترین نوع آن، دل زدگی برابر است با فروپاشی رابطه دل زدگی زناشویی دارای نشانه های زیر است:

۱.نشانه های جسمی:نوعی احساس دل زدگی و کسالت،سردردهای مزمن،بی اشتهایی یا پرخوری و…

۲.نشانه های عاطفی:دل زده ها قبل از هر چیز احساس آزردگی می کنند آن ها حس می کنند.در زندگی مشترک اذیت می شوند،تمایلی به حل مشکل نشان نمی دهند و امیدی هم ندارند مشکلاتشان حل شود. حس می کنند کسی را ندارند که از آن ها حمایت عاطفی کند.

۳.نشانه های روانی:دل زده ها خودشان را باور ندارند،حس می کنند شکست خورده اند و خودشان را دوست ندارند.آن ها دیگر نه همسرشان را قبول دارند و نه می توانند او را دوست داشته باشند.

چرا دل زدگی زناشویی پیش می آید؟

۱.توقعات غیرمنطقی و غیر واقع بینانه:گاهی توقعات ما آن قدر بالا و غیر واقع بینانه است که ازدواج با هر فرد دیگری هم نمی تواند آن توقع ها را برآورده کند. مثلا زنی که توقع دارد شوهرش که از صفر زندگی را با او شروع کرده باید یک ساله هم خانه و هم ماشین بخرد،معلوم است با دیدن واقعیت دل زده می شود.

۲.گذشتن از فاز هیجانی اول ازدواج:وقتی زن و شوهر از فاز هیجانی و عاطفی بیرون می آیند،هر حادثه کوچکی را بهانه می کنند تا به همرشان یک بر چسب منفی بزنند .در این مواقع سکوت مردها نشانه بی احساسی شان تلقی می شود و یک بار محبت نکردن زن ها،نشانه ی نامهربانی شان.

۳.نگفتن احساسات به یکدیگر:اگر همسران،نیازهای خود را مطرح نکنند یا در رابطه با همدیگر پی به نیازهای یکدیگر نبرند و به راه حل مثبتی برای برآورده کردن نیازهای شان نرسند، خطر دل زدگی دو چندان می شود.

خبرنگار نیکشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *