پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۱۲

وزیر بهداشت: دانشکده علوم پزشکی چابهار مستقل می‌شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

وزیر بهداشت با تاکید بر شتاب فرآیند مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی چابهار، گفت: موضوع استقلال دانشکده علوم پزشکی چابهار تا مردادماه امسال ابلاغ می‌شود.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، بهرام عین‌الهی در جلسه شورای اداری چابهار اظهار داشت: اعتقاد داریم نیروهای مستعد در همه نقاط کشور وجود دارند و مردم با فرهنگ چابهار از این موضوع مستثنی نیستند، امیدواریم بتوانیم زمینه‌های شکوفایی این منطقه را ایجاد کنیم. ایجاد زمینه شکوفایی منطقه زمانی رقم می‌خورد که بتوانیم در حوزه‌های بهداشت، درمان و به ویژه آموزش کارهای موثری انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دشمنان همواره دنبال متوقف کردن روند پیشرفت کشورمان هستند، بیان کرد: دشمنان در ظاهر از حقوق بشر دم می‌زنند و کسی نیست سوال کند این چه نوع حقوق بشری است که بیماران کرونایی را از دریافت دارو محروم می‌کند.

وی تصریح کرد: وقتی بانک‌ها را تحریم کرده‌اند طبیعتاً نمی‌توانیم دارو بخریم؛ در واقع وقتی نتوانیم پول دارو را پرداخت کنیم یعنی آن‌ها دارو را هم برایمان تحریم کرده‌اند. دشمنان حتی به بیماران کرونایی کشور ما هم رحم نکردند و در تمام دوران کرونا این تحریم را ادامه دادند؛ این نشان می‌دهد می‌خواهند به هر طریقی به مردم ما صدمه وارد کنند و این صدمات در مناطق محروم بیشتر نمود پیدا می‌کند.

عین‌الهی گفت: برنامه ما تحقق عدالت و تعالی نظام سلامت است که همکاران ما این برنامه را نوشته‌اند و در این برنامه عدالت حکم می‌کند با قدرت به تبعیض‌ها و مشکلات رسیدگی کنیم؛ بومی‌گزینی انجام شود و در آینده نتیجه این برنامه‌ها را خواهیم دید، برای نخستین بار اقدامات ابتکاری در دستور کار قرار گرفته که بتوانیم شاهد بومی‌گزینی واقعی باشیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه بومی‌گزینی واقعی استانی و شهرستانی است، گفت: وقتی حرف از بومی‌گزینی می‌زنیم یعنی باید این اتفاق در منطقه مورد نظر محقق شود. در حال حاضر برای اینکه بتوانیم نیازهای مردم را برطرف کنیم باید با استفاده از قانون انتقال اجباری نیروهایی را بفرستیم که در نهایت بعد از یکی دو سال به منطقه خود برمی‌گردد؛ باید نیروهایی آموزش دهیم که دلسوزانه برای منطقه خود کار کنند، البته باید شرایطی هم ایجاد کنیم که نیروهایی هم در صورت علاقه بتوانند بیایند و در این مناطق خدمت کنند.

وی با بیان اینکه باید میان افرادی که در مناطق محروم و افرادی که در مناطق برخوردار کار می‌کنند تفاوت وجود داشته باشد، گفت: در این راستا در شورای حقوق و دستمزد در مناطق محروم سقف دستمزد را حذف کردیم تا نیروها بتوانند به میزان کارکردی که دارند حقوق و مزایا دریافت کنند و امیدواریم در این زمینه به وضعیت مطلوبی برسیم.

عین‌الهی با تاکید بر لزوم پشتیبانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم اظهار داشت: تاکید کردیم که دانشگاه علوم پزشکی چابهار به سرعت پیشرفت کند و به لحاظ نیروی انسانی و سایر کمک‌ها پشتیبانی شود و بایک برنامه‌ریزی صحیح می‌توانیم یک دانشگاه علوم پزشکی بسیار قدرتمند در چابهار داشته باشیم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: برای نخستین بار دانشگاه علوم پزشکی واحد بین‌الملل را در چابهار ایجاد کردیم و علت هم این بود که اعتقاد داشتیم می‌توانیم مناطق محروم را با رشد آموزش برخوردار کنیم و در واقع یک شروع خوبی در چابهار بود و امیدواریم با اقدامات بعدی شاهد اتفاقات خوبی در این خطه از کشورمان باشیم.

وی با اشاره به پروژه بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار، عنوان کرد: از معاونت توسعه وزارت بهداشت می‌خواهم که با تمامی توان این طرح را پیگیری و اجرا کنند و حتماً سعی می‌کنیم این طرح را تا آخر دنبال کنیم؛ بقیه پروژه‌ها هم پیگیری خواهد شد و دستورات لازم را برای بسیاری از آن‌ها صادر کرده‌ایم. با توجه به شرایط منطقه امیدواریم به سرعت روند ایجاد رشته‌های مورد نظر پزشکی ایجاد شود و شاهد جذب دانشجو باشیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر شتاب فرآیند مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی چابهار، گفت: موضوع استقلال دانشکده علوم پزشکی چابهار تا مردادماه امسال ابلاغ می‌شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *