پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۱۲

کارگاه آموزشی روانشناسی در شهرستان خاش برگزار شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از خاش، شنبه ۱۱ تیرماه، به همت کانون فرهنگی‌ زنان بلوچ خاش و در راستای خدمت گزاری به جامعه بانوان این شهرستان، کارگاه آموزشی_ روانشناسی با موضوع “تاثیر فضای مجازی و اینترنت بر گسترش طلاق های توافقی” با حضور جمعی از بانوان با کارشناسی سرکار خانم آقایی در محل دفتر بسیج خواهران برگزار گردید.

خلاصه مطالب ارایه شده به شرح ذیل است:

تاثیر فضای مجازی بر روابط زوجین در تمام ابعاد قابل بحث و بررسی است. یکی از مهم ترین آسیب های فضای مجازی، خیانت است. متاسفانه هر چه می گذرد این آسیب ها در میان زوجین بیشتر می شود. به طوری که گاهی بعضی از زوجین، هیچ عذاب وجدانی هم بابت این رفتار ندارند. متاسفانه روابط عاطفی با جنس مخالف در فضای مجازی باعث شده تا حیا و عفت از بعضی از خانواده ها برود و دیگر خطوط قرمزی در این خانه رعایت نشود. از طرفی جذابیت نرم افزارهای ارتباط جمعی، باعث گسترش  فساد اخلاقی و اجتماعی در اجتماع می شود و افراد سالم دیگری که علاقه ای به این نوع رابطه ندارند را هم درگیر می کند.

اشاعه دروغگویی :

متاسفانه از زمانی که استفاده از رسانه های اینترنتی باب شده، زن و شوهر با یکدیگر مثل قبل رو راست و صادق نیستند. به عنوان مثال ممکن است آقا از محل کارش به همسرش زنگ بزند و جویای حال او شود. در حالی که همسرش چند لحظه قبل مشغول چت کردن با دوستانش یا حتی خیانت بوده است و به دروغ بگوید که مشغول نظافت یا پختن غذاست. البته برعکس این ماجرا هم هست. خوب این فاجعه است. این دروغ ها تبدیل به دروغ های بزرگتری شده و آقا و خانم زمانی متوجه این موضوع می شوند که خانواده از هم پاشیده می شود.

اعتیاد به اینترنت و آسیب های خانوادگی :

از مهم ترین تاثیر فضای مجازی در روابط زناشویی، اعتیاد به استفاده از اینترنت است. زن و شوهری که ۸ ساعت در روز سر کار هستند، شب به جای اینکه با خانواده وقت بگذرانند سرشان در گوشی است. شما خودتان می توانید همچین زندگی را تصور کنید؟ قطعا تحملش هم برای شما و هم برای همسرتان سخت خواهد بود. جدا از آسیب های اخلاقی و انحرافات جنسی، زن و شوهر نسبت به هم بی تفاوت می شوند تا جایی که کاملا این کار منجر به طلاق عاطفی خواهد شد.

آسیب های جسمی :

علاوه بر آسیب های روحی و روانی و انحرافات جنسی و رواج خیانت و فساد اخلاقی، استفاده بیش از حد زن و شوهر از فضای مجازی باعث مشکلات جسمی مثل تنگ نفس، کاهش ضربان قلب، آرتروز گردن و دست، خستگی شدید و مشکلات استخوانی نیز می شود. خوب این موارد چرا مهم است؟ چون این مشکلات باعث می شود که زن و شوهر سالم و تندرست نباشند و علاوه بر آن لذتی از یکدیگر نبرند و گاهی ممکن است ماه ها با هم رابطه جنسی نداشته باشند.

کاهش اعتماد به نفس و افزایش تنوع طلبی:

تاثیر فضای مجازی در روابط زناشویی باعث می شود که زنان، مردان زیباتری را در فضای مجازی ببینند. این زنان بعد از مدتی از همسرانشان سرد می شوند و اشتیاقی به آن ها ندارند. این داستان در مردان بیشتر است زیرا معمولا قدرت تنوع طلبی مردان بیشتر است. آن ها با دیدن زن های زیبا و خوش اندام در اینترنت، مدام از همسرانشان ایراد می گیرند که چرا تو مانند این ها فلان و بهمان نیستی.

طلاق عاطفی :

تمام این تاثیرات منفی باعث می شودو زن و شوهر بدون اینکه متوجه باشند از یکدیگر دور می شوند و فاصله می گیرند. این همان طلاق عاطفی است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *