پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۱۳

اجازه دهید فرزندتان به اندازه ی سنش عمل کند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

بخشی از احترام گذاشتن به فرزندان به عنوان یک فرد ، این است که اجازه دهید به اندازه ی سنش عمل کند .این کار نیازمند لذت بردن از مرحله ی رشد کنونی فرزندتان و مقاومت در برابر وسوسه ی هل دادن او به مرحله ی بعدی است. اجازه دهید که رشد او بدون هدایت مداوم شکوفا شود. طبیعی است که بخواهید برای زندگی فرزندتان به گونه ای عمل کنید که در مسیر موفقیت و خوشبختی گام بردارد ؛ اما فرزندپروری ، تنها آماده کردن کودکتان برای چیزهایی که در آینده پیش می آید ، نیست ؛ بلکه اطمینان از لذت بردن او از زندگی کنونی اش نیز هست .اجازه دهید فرزندتان مطابق سنش عمل کند .سریع تر از آن چه فکرش را می کنید و بدون آن که برای وقوع آن کاری انجام دهید ، بزرگ خواهد شد.

کودکتان خودش از شیر دل می کند و یاد می گیرد چگونه از قاشق استفاده کند ، حرف بزند ، راه برود بدون آن که شما بخواهید بر اساس برنامه ریزی درست کارها را پیش ببرید. بچه ها با سرعت های متفاوت رشد می کنند و می توانند در یک حیطه پیشرفت سریع تری داشته باشند اما در بقیه کندتر عمل کنند. اجازه دهید فرزندتان با سرعت خودش رشد کند .اگر نگران این هستید که رشد فرزندتان در دوره ی نوزادی یا مراحل دیگر بسیار کند است ، با متخصص اطفال مشورت کنید

اجازه دهید نوزادتان با کشف دنیای اطرفش خودش ، دنیا را بشناسد در مورد آماده کردن آگاهانه ی او برای پیش دبستانی نگران نباشید .او بدون آموزش خاص از جانب شما نیز آن چه را که باید ، یاد می گیرد.

منبع: ده اصل اساسی در فرزند پروری خوب

نوسینده: دکتر لارنس استینبرگ

ترجمه: رستم علی نیا کروئی ، دکتر احمد برجعلی

مه بی بی آهورانی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.