پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۱۳

از اسباب بازهای کودکان برای ایجاد عشق و علاقه نسبت به کتاب و مطالعه استفاده کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

کودکان با اسباب بازهای خود دنیای دیگری دارند. اسباب بازی، کودک را از دنیای درونی اش بیرون کشیده و او را با دنیای بیرون ارتباط می دهد. او بدین وسیله، می تواند بین دنیای تخیل کودکی خود و دنیای واقعی پلی بزند. علاقه زیاد کودکان به اسباب بازی، فرصتی را برای ما فراهم می کند  تا از آن برای ایجاد انس و الفت بیشتر با کتاب و مطالعه استفاده کنیم .می توانیم با روشهای ساده ای از این وسایل، برای آموزش مطالعه و کتابخوانی استفاده نماییم.

ساخت وسایل مطالعه به صورت اسباب بازی، زمینه فکری خوبی نیست به کتاب و کتابخوانی در کودک پدید می آورد .همان طور که وسایل آشپزی را دور خودش چیده و از آنها برای طبخ غذای ساختگی و پذیرایی میهمان استفاده می کند، به همان صورت می تواند با داشتن قفسه های کوچک کتاب، میز، چراغ کتاب، نقش یک کتابدار یا دانش آموز اهل مطالعه یا عضو کتابخانه را بازی کند. اگر چنین اساب بازیهایی در دسترس نباشد. می توان با استفاده از چند ته مقوا و وسایل غیر قابل استفاده دیگر، مجموعه ای جالب از وسایل و ابزار مورد نیاز مطالعه را برای کودک ساخت و از راهی که مورد علاقه اوست، زمینه توجه و علاقه او را به کتابخوانی جلب کرد.

کودک پنج ساله ای که یک کتابخانه کودکانه درست کرده و با دادن کارت، پدر ومادرش را به عضویت کتابخانه اش پذیرفته و به آنها کتاب امانت می دهد، به ما می فهماند، در اختیار داشتن ابزار و وسایل مطالعه و همراه بردن کودک به کتابخانه تأثیر عمیقی بر روحیه او گذاشته و در هت دادن به بازیهای کودکانه اش مؤثر است.

منبع: چگونه کودکان و نوجوانان را به مطالعه علاقمند کنیم

نویسنده: ماشاالله کاربخش راوری

مه بی بی آهورانی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن