پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۱۳

کارگاه آموزشی جهاد تبیین در عرصه  اقتصادی در شهرستان هامون برگزار شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

یکی از نقشه‌های دشمن در حوزه اقتصاد مسلمانان، احتکار ثروت و کمیابی محصولات مورد نیاز مردم به منظور ایجاد نارضایتی مردم و سرانجام شورش علیه حکومت است

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگی زنان سیستان، در تاریخ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ به همت کانون فرهنگی زنان سیستان در راستای خدمت گزاری به جامعه بانوان ، کارگاه آموزشی جهاد تبیین در عرصه  اقتصادی با کارشناسی سرکار خانم مهین صیادی و با حضور جمعی ازبانوان سیستانی  در روستای تمبکاء شهرستان هامون برگزار گردید.

خلاصه ای از مطالب ارائه شده به شرح ذیل می باشد:

دولت در حال انجام یک جراحی مهم اقتصادی در کشور است که این جراحی به علت تعلل و سهل انگاری و ترک فعل های دولت های گذشته  به تاخیر افتاده و آفات و مفاسد متعدد و حیف و میل های فراوانی را به ملت ما تحمیل و خسارت‌هایی را به کشور وارد کرده که به سادگی قابل جبران نیست.

انجام این جراحی مهم و حساس هم نیازمند اغنای افکار عمومی برای همراهی مردم با دولت و هم نیازمند هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها است تا دولت را در اجرای این اقدام مهم، حساس، سرنوشت ساز و حیاتی برای اقتصاد کشور کمک و یاری کنند.

در راستای انجام این جراحی اقتصادی ،دولت از طریق راهکارهایی که پیش بینی کرده اعم از سیاست‌های حمایتی و پشتیبانی از کارفرمایان و تولیدکنندگان، زمینه کاهش فشار بر اقشار ضعیف و متوسط جامعه را فراهم کند و زیرساخت های آن را به گونه ای فراهم کند که این فشارها موجب سواستفاده دشمن از مردم نشود.در این زمینه دولت پیش بینی های لازم را انجام داده و وجوهی را به حساب مردم واریز کرده بود تا مردم بلافاصله پس از اجرای این طرح بتوانند از آن استفاده کنند.

دولت درصدد است روند بهره برداری همه آحاد مردم از ارز ترجیحی تحقق یابد و به جای اینکه عده خاصی از این ارز بهره ببرند و آن را به جیب بزنند و مفاسد اقتصادی فراوانی را به وجود آورند همه آحاد مردم از آن بهره مند شوند.

اگر اقتصاد کشور مانند قبل اداره می شد ارز ۴۲۰۰ تومانی همه چیز را به تعطیلی می کشاند و به میزان تعطیلی تولیدات درآمد ارزی ما سیرنزولی پیدا می کرد و از آن سو نیازهای ارزی ما بالاتر می رفت و نهایتاً باید ارز ۴۲۰۰ بیشتری تزریق می کردند که با این رویه تقریباً به تعطیلی تولید رسیده بودیم.

رشد قیمت گندم، افزایش قیمت جهانی، صادرات ماکارونی،  قاچاق و احتکار آرد را از جمله عوامل گرانی های اخیر  است و دولت یارانه ای را برای جبران این گرانی به حساب مردم واریز کردند.

حذف یارانه آرد بخش صنعت در کنار گرانی قیمت جهانی گندم موجب گرانی ماکارانی شده است، سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان بصورت غیرشفاف از جیب مردم خارج شده و در قالب قاچاق صادرات رانت و فساد از بین می رود.

مثلا صنایع ماکارانی، آرد را با یک پنجم قیمت از دولت می خرند و صادر می کنند به این ترتیب بخش مهمی از آرد یارانه با صادرات ماکارانی از کشور خارج می شد ، این یارانه به سر سفره خارجی ها می رفت.

بخشی از این مشکلات دست خود ما است و بخشی مربوط به عوامل خارجی مانند جنگ روسیه و اوکراین است که گرانی مواد غذایی را تحت تاثیر قرار داده است.برخی افراد هستند که میخواهند این دولت انقلابی در کارش موفق نشود، آن ها به دنبال نارضایتی مردم هستند،این ها همان سودجویان ومحتکران هستند.

بی تردید در چنین شرایطی دشمن همه تلاش خود را خواهد کرد تا بتواند از این فرصت جراحی و دردهای ناشی از آن، مردم را به سمت شورش و عصبانیت بکشاند و تاب آوری آنها را کاهش دهد و با دروغ پردازی و سیاه نمایی آثار مثبت آینده این جراحی را در کشور مورد تردید و شبهه قرار دهد.

همچنین در شرایط فعلی که برخی رسانه های افراطی، شبکه های پنهان و آشکار رسانه های استعماری و عوامل نفوذی و معاندین با تحلیل های غلط و گمراه کننده مشغول وسوسه های خناسانه، جنگ شدید نرم و روانی و ایجاد روحیه یاس و نامیدی در بین مردم علیه نظام و انقلاب اسلامی هستند، امر «جهاد تبیین» وظیفه همگانی و همه دلسوزان و فعالان سیاسی کشور است.

همه ما باید در برابر امواج بداخلاقی، تهمت، دروغ، شایعه پراکنی، سیاه نمایی، ایجاد ناامیدی در مردم، اغواگری و هیاهوسالاری به وظیفه خود به صورت جهادی عمل کنیم و اعضا و طرفداران حزب در سراسر کشور باید با تدبیر و آرامش در برابر شیطنت ها اقدامات موثر مردمی را ساماندهی نمایند و روشنگری داشته باشند.

امیدواریم که دولت بتواند هم با تداوم اغنا گری ها و هم با حل مشکلات مردم از طریق اجرای سیاست‌های حمایتی، این جراحی را با موفقیت به سرانجام برساند.مردم هم وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند و اگر جایی ظلم و تخلفی دیدند همه مطالبه‌گری داشته باشند

بنابراین یکی از نقشه‌های دشمن در حوزه اقتصاد مسلمانان، احتکار ثروت و کمیابی محصولات مورد نیاز مردم به منظور ایجاد نارضایتی مردم و سرانجام شورش علیه حکومت است. قرآن کریم با احتکار مخالفت کرده و مرتکبین به احتکار را به عذاب دردناک بشارت می‌دهد. به هر حال، از نظر قرآن هرگونه فعالیت‌های ضد اقتصادی از سوی دشمنان داخلی و خارجی، باید از سوی نظام اسلامی و مردم مورد توجه و اهتمام قرار گیرد و اجازه داده نشود که دشمنان از طریق جنگ روانی، اقتصاد امت و نظام ولایی را تضعیف کنند و یا موجبات نابودی اقتصادی را فراهم آورند.

 ۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *