پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۱۵

برای خواندن دلیل های علمی بیاورید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

بچه ها به سختى مى توانند بین خواندن و فعالیت هاى روزمره خود ارتباط برقرار کنند، به خصوص اگر خواندن را صرفا فعالیتى درسى بدانند. حتى یک خرید ساده نیز به خواندن نیاز دارد و اگر دستورالعمل ساده زیر را به کار گیرید، فرزندتان متوجه آن خواهد شد.

چگونه هنگام خرید تمرینِ خواندن کنیم

از فرزندانتان بخواهید اجناسى را که مى خواهید در راهنماى فروشگاه پیدا کنند و با خواندن علائمى که از سقف آویزان شده است محل مورد نظر را شناسایى کنند.

از فرزندانتان بخواهید مارک هاى مختلف پودر رخت شویى، ماست، حبوبات و غیره را از نظر قیمت، محتویات و اندازه بسته بندى آن با هم مقایسه کنند. با همدیگر ببینید که کدام جنس براى خریدن بهتر است.

علائم تجارى اى را که فرزندتان مى شناسد به او نشان بدهید و براى او توضیح بدهید که تولیدکنندگان از این علائم تجارى استفاده مى کنند تا مردم بتوانند محصولات آنها را در یک نگاه و بدون خواندن کلمات، پیدا کنند. حتى فرزند پیش دبستانى شما نیز مى تواند محصولات مورد علاقه خود را با خواندن علامت تجارى آنها پیدا کند.

از فرزندانتان بخواهید براساس ملاک هایى که بر ایشان ذکر مى کنید، مارک مشخصى را براى یک محصول انتخاب کنند. مثلا از آنها بخواهید بیسکوئیتى را انتخاب کنند که نسبت به سایر بیسکوئیت ها شکر کمترى در تهیه آن به کار رفته باشد یا نوشابه اى را پیدا کنند که بدون کافئین باشد.

هنگامى که اجناس خریدارى شده را در منزل جابه جا مى کنید با فرزندانتان صحبت کنید و بگویید که خواندن چگونه به شما کمک مى کند تا بتوانید خوب خرید کنید و مواردى را که هنگام خرید از خواندن استفاده کردید برشمرید. مثلا: براى پیدا کردن مغازه، انتخاب کالا، پیدا کردن بخش مورد نظر فروشگاه، انتخاب چک پول مناسب و الى آخر. از بچه ها بخواهید تعریف کنند که چه چیزهایى را هنگام خرید خواندند و از آنها بخواهید تصور کنند که اگر نمى توانستند خوب بخوانند، چگونه خرید برایشان سخت تر، گران تر و وقت گیرتر مى شد.

منبع: کلیدهای آموزش کودکان و نوجوانان

۵۰ روش ساده برای علاقمند کردن فرزند به مطالعه

نویسنده: کتی ای .زاهر

مترجم: سارا رئیسی

حلما ریگی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن