پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۲۵

وزیر ارتباطات: ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی تا پایان دولت زیرپوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها ۸۰ درصد خانوارها تا پایان دولت سیزدهم تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار می‌گیرند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، عیسی زارع‌پور در سفر به استان کرمانشاه همراه با رئیس جمهور و دیگر اعضای هیئت دولت اظهار داشت: ارائه شبکه و اینترنت بر بستر فیبر نوری تکنولوژی دو سه دهه آینده است و تمام کشورهای دنیا در حال پیشرفت به این سمت هستند که شبکه فیبر نوری خود را توسعه دهند و تا در منازل ببرند.

وی با بیان اینکه این کار بسیار بزرگ است و باید نهضت فیبرکشی در کشور راه‌اندازی شود عنوان کرد: همه از جمله استانداری، فرمانداری، و شهرداری باید پای کار باشند که بتوانیم این پروژه بزرگ را راهبری و اجرا کنیم.

زارع‌پور گفت:هدف‌گذاری ما این است که تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پوشش ایجاد شود و ۸۰ درصد خانوارهای کشور زیر پوشش فیبر نوری قرار گیرند.

وی افزود: این کار آغاز شده و منابع لازم را دولت مصوب کرده که در اختیار بخش خصوصی قرار دهد و زیرساخت حقوقی و قانونی لازم نیز فراهم شده است.

وزیر ارتباطات بیان کرد: ۱.۵ ماه حدود ۹ میلیون پورت از ۲۰ میلیون هدف در نظر گرفته شده برای ۹ اوپراتور تبدیل به تعهد شده و یکی از اوپراتورهای نهایی شده برای استان کرمانشاه بوده که کار را شروع کرده است.

زارع‌پور با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی شده تا پایان سال کل استان تحت پوشش فیبر نوری قرار گیرد گفت: تا پایان امسال نیز باید بخش زیادی از شهر کرمانشاه تحت پوشش برود.

وی گفت: تا پایان امسال تحقق پنج میلیون پورت پیش‌بینی شده که تاکنون حدو یک میلیون و ۶۰۰ هزار مورد محقق شده و امید داریم با شتاب گرفته تا پایان سال برنامه‌ریزی انجام شده عملی می‌شود.

زارع‌پور افزود: چنانچه این اتفاق بیفتد سرعت‌های دسترسی به شبکه چند ۱۰ برابر و بلکه حدود ۱۰۰ برابر خواهد شد و مردم می‌توانند نیازمندی‌های خود را بر بستر یک شبکه پرسرعت رفع کنند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.